Wspomnienia sezonu 2018 cz. I

Wspomnienia sezonu 2018 cz. I

Rok 2018 był rokiem pełnym niespodzianek. Zarówno tych bardzo pozytywnych, jak i tych o których wolałbym już zapomnieć.

Celem na ten sezon było ruszenie w Polskę. Jak największa liczba wyjazdów za przeróżnymi gatunkami – a to oczywiście oznaczałoby wiele nowych, ciekawych filmów dla Was.

Udało się ten cel spełnić tylko częściowo. Na kanale pojawiły się nowe gatunki, wiele nowych miejsc, kilka moich wielkich marzeń się spełniło, ale… jeszcze bardzo wiele przede mną i myślę, że ten rok będzie jeszcze ciekawszy.

Przed Wami lista najciekawszych moim zdaniem filmów z roku 2018 – jaki był Wasz ulubiony?

10. A on gada i gada…

Nowa kamera i nowy mikrofon pozwalają mi na nagrywanie dobrze wyglądających filmów bez użycia rąk. Mogę łowić i gadać, gadać i łowić… gadać i gadać. Lubię robić różne filmy – czasami krótkie z masą widoków i samym łowieniem, a czasami długie gdzie staram się przekazać jak najwięcej wiedzy. Nie każdy musi lubić taki format, ale jest to niewątpliwie spora dawka wiedzy dla części wędkarzy.

Jesienne okonie to niesamowita zabawa, o której niestety często zapominamy. Rzucamy się na listopadowe szczupaki i to one zabierają nam najwięcej czasu. Warto jednak czasem odłożyć ciężki sprzęt i spróbować pobawić się z jesiennymi okoniami – jak to zrobić? Wszystko znajdziecie na tych filmach.9. O szczupakach porad wiele

Podobnie wyglądające materiały możecie znaleźć również o szczupakach. Szukanie ich przy trzcinach, na łąkach, na przynęty zupełnie nowe jak i bardzo, bardzo stare. W słońcu i we mgle, w środku dnia i zupełnie pod wieczór. Kilka fajnych, grubych ryb i dziesiątki minut materiału o szczupakach!8. Majówka w Szwecji

Materiały z tego wyjazdu wyglądają kompletnie inaczej. Prawie bez gadania z masą pięknych ryb. Zbyt wczesny wyjazd, na szczęście uratowały okonie. Wyobraźcie sobie czystą, metrową wodę. Lekki dywan roślinności na dnie i setki… jak nie tysiące żerujący, grubych okoni. Zabawa byłą po prostu niesamowita!


7. Jedno z największych marzeń

Szwedzki kanał KanalGratiSe znają chyba wszyscy. Niesamowite serie Fly vs. Jerk czy Perch Pro. Przepiękne ryby, wędkarskie gwiazdy, kosmiczne ujęcia i masa, masa zabawy. To wszystko robi ogromne wrażenie i sprawia, że od wielu, wielu lat oglądam ten kanał z przyjemnością.

Kiedy 6-7 lat temu oglądałem pierwsze odcinki JoJe i Johana nigdy bym nie przypuszczał, że kiedyś będzie mi dane poznać ich osobiście, powędkować i wspólnie coś nakręcić.

O tym wyjeździe napisałem oddzielny, dłużysz artykuł – bo WARTO (LINK) - tutaj dosłownie dwa słowa o tym wyjeździe. Mimo trudnych warunków i kilku przygód wyjazd bardzo udany. Mimo, że to nie ryby były głównym celem naszego spotkania, to i tak udało się połowić i przy okazji coś nagrać. Fly vs Rubber - gdzie "walczę" z Mile, oczywiście w bardzo luźnej formie. Do tego żarłoczne szczupaki, wielkie przynęty i super emocje - zobaczcie koniecznie!

6. Moje ukochane PŁOTECZKI

Czy te filmy można określić mianem SPEKTAKULARNYCH? Czy dzieją się na nich NIESAMOWITE rzeczy? Absolutnie nie, ale na tej liście nie mogło zabraknąć płoteczek i ich piękniejszych sióstr. Fajnie jest oglądać wielkie okonie w Szwecji, grube szczupaki z Mazur, ale jednak w tych srebrnych i złotych rybkach jest coś co sprawia, że ja łowię je z przyjemnością, a Wy oglądacie je równie chętnie.

Od wzdręg na bata, po zabawę z malutką method feeder – idealne filmy na długie, zimowe wieczory.To wszystko co przygotowałem dla Was w pierwszej części tego artykułu. W kolejnej zobaczycie teksty i filmy między innymi o tym jak łowiłem MEDALOWE PŁOCIE, jak złowiłem pierwsze KLENIE I BOLENIE, jak łowi się w Polsce przepiękne BELONY, a także GRUBE SANDACZE Z TURAWY i czy smak ŚLEDZI SURSTROMING jest rzeczywiście taki straszny.

Sprawdź --> Wspomnienia sezonu 2018 cz. II